Sporthírek: Jan Eydenzon Az Orosz Bajnokság Győztese

Videó: Sporthírek: Jan Eydenzon Az Orosz Bajnokság Győztese

Videó: Dzsudzsákék nyerték a magyar rangadót Oroszországban 2024, Március
Anonim

Sporthírek: Jan Eydenzon az orosz bajnokság győztese

Az omszki „tengeralattjárók” pedig díjak gyűjteményét gyűjtötték össze

A víz alatti sportok egész orosz versenyeit január 25. és 29. között rendezik a Cseljabinszk 50 méteres "Stroitel" uszodában. A juniorok és a 14–17 évesek, valamint a 12–13 éves fiúk és lányok úsznak uszonyban, klasszikus uszonyban úsznak és búvárkodnak. Az omszki régió csapatának részeként két sportoló máris díjazott lett a korosztályok közül a legfiatalabb versenyeken.

Maria Badilovának 4 alkalommal sikerült felkapaszkodnia a dobogóra. Az első napon 2 ezüstérmet nyert - 100 és 800 méteres távokon uszonyban. A második napon további 2 ezüstérem került hozzájuk - Maria második lett az 50 méteres versenyben uszonyokkal, valamint a 200 méteres versenyben uszonyokkal. Artjom Kornienko további 2 érmet nyert. 200 és 400 méteren bronzérmet nyert klasszikus uszonyokban.

Udmurtia fővárosában folytatódik a harc a légpuska lövöldözés orosz bajnokságáért, valamint a 21 évesnél fiatalabb sportolók légifegyveres és kis kaliberű lövöldözésért folyó orosz versenyekért. Az ország 39 régiójából több mint 400 résztvevő érkezett Izsevszkbe.

Január 28-án az orosz bajnokság keretein belül 10 méteres távolságban érméket játszottak légpuskás lövésekben egy mozgó célpont felé. Oroszország sportmestere, Yan Eydenzon, az Omszk régiót képviselve lett a legjobb ebben a tudományágban. A "bronzot" nyert Arseny Shishiginünk a dobogóra is ellátogatott. A második helyet Nyikita Oreškov foglalta el a Krasznojarszk területről.

Így ma Omszk régiójának csapatának már 3 "talapzata" van. Emlékeztessünk arra, hogy január 27-én Kirill Altukhov bronzérmet nyert a „légpuskával, mozgó célba lőve 10 méteres távolságon” gyakorlaton.

Fotó: a Sportminisztérium sajtószolgálata.